Pronađena mi je u eakulatu i urinu bakterija ureyaplazma. 10/5 ginekolog od žene me upučije na ureološki pregled. Dali je uopče potrebam jos pregleg kod ureologa ili je potrebano samo lječenje antibioticima. Koliko je zapravo opasna ta bakterija za trudnoču žene?

    Odgovoreno: 04. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Ureaplazma urealythicum je jedna od mikoplami. Polno je prenosiva klica.
      obavezno se lece oba partnera i dok se ne izlece odnosi su sa zastitom.
      zena ne treba da udje u trudnocu sa tom bakterijom.