Za dr. Lugonjica. Molim vas kod moje snaje (25g.) kroz vaginalne briseve nadjena je bakterija eserihija i enterokokus spp u velikom broju. Od simptoma jedino je sekret bio pojacan, druge simptome nije imala. Da li to moze biti uzrok sto 1. 5 god. Ne ostaje trudna? Inace imaju cerkicu od 3. 5 god. Terapiju jos nije dobila i da li je to prenosivo na partnera. Hvala.

    Odgovoreno: 04. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Ne radi se o polno prenosivim klicama, ali nije iskljuceno da iste klice ima i
      vas sin.
      snaji ce ginekolog ordinirati terapiju a sin neka uradi spermogram i spermokulturu.