Poštovani, prije pola godine sam 3-4 dana nakon pada i jakog istegnuća prepone počeo osjećati bol u desnom testisu koji je inače spušten u odnosu na lijevi, bez jasnog centra boli, s širenjem u desnu nogu. Tada sam napravio analizu krvi i urina i isključena je infekcija a bol se u potpunosti povukla nakon desetak dana. Unazad zadnja 2 tjedna su se pojavili slični problemi koje ne mogu povezati s određenim fizičkim opterećenjem. Bol se pojačavala kroz nekoliko dana, na vrhuncu me uz nelagodu i bol u desnom dijelu skrotuma i desnom testisu boljela desna noga, kuk, sve do trnjenja u prstima noge, najviše u preponi te se širila na leđa i donji lijevi dio abdomena. Sada se ta bol u nozi i preponi smanjila (ne i potpuno nestala) ali me i dalje (manje) boli desni testis, na palpaciju, sjedenje ili recimo kada prekrižim noge. Samopregledom ne nalazim nikakve anomalije koliko ja znam, ali bol mogu lokalizirati na dio testisa u kojem se na njega spajaju žile i na dodir se ona širi u abdomen. Imam stalnu partnericu. Spolna funkcija je u redu i ne osjećam bol prilikom ejakulacije, spolnog odnosa, niti imam problema s mokrenjem. Je li moguće da je problem u istegnutim tetivama pa da je ta bol refleksna ili bih ipak trebao otići na uzv pregled? U obitelji - otac mi je preminuo prije 3 godine od planocelularnog ca pluća pa sam stvarno zabrinut. Unaprijed hvala na (nadam se brzom) odgovoru.

    Odgovoreno: 04. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Bol koji opisujete je najverovatnije od kicme, ali moze biti i od preponske kile
      pa i od hronicnog prostatitisa.
      posetite urologa a uradite i ultrazvuk testisa cisto da budete"mirni".