Postovani, pre otprilike godinu dana sam dobila tegobe ciji simptomi ukazuju na zarazenost eserihijom koli. Bolest je tretirana antibioticima palitrex, cefaleksin, panklav, ciprocinal, medjutim nakon desetak dana do dve nedelje simptomi su se ponovno vracali iako je urinokultura bila sasvim uredna. Taj period obuhvata oko sedam meseci. Prethodne godine u nekom prolecnom periodu tegobe su nestale i urinokultura je takodje bila uredu. Tegoba nije bilo par meseci sve do ovih hladnih dana kada su se povratile. Zanima me da li je moguce da ce mi se eserihija iako naizgled izlecena ponovno vracati svaki put kad je jako hladno i da li je moguce da nesto drugo utice na njenu pojavu, kao sto je sexualno ponasanje, jer vec dve godine imam partnera sa kojim imam odnose vec nekih godinu ipo i zanima me da li je moguce da analni sex ima neke veze sa mojim oboljevanjem od ove bakterije. Hvala unapred. Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Infekcija eserihijom je veliki problem.
      eserihija koli je bakterija koja je normalni stanovnik debelog
      creva. , ali ne i urogenitalnog trakta. Ako se ne zastitite pri analnom odnosu,
      onda je normalno da ce te imati navedenu infekciju sa svim propratnim simptomima.