Zavrsna dijagnoza je statis renis i. Sin n13 levi bubreg sa pijelonom 15mm, kaliksi i pocetni deo uretera akcentovani (bez znacajne dilatacije) , nema kalkulusa. Prevezikalni deo uretera sa leve strane nije dilatiran. Mokracna besika urednog nalaza. Molim vas da mi objasnite sta znaci ova diagnoza i po vasem misljenju sta treba preduzeti.

    Odgovoreno: 03. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da se o ovome govori posle uradjene ivu.
      u principu staza je iza prepreke.
      po opisu levi ureter je prohodan.
      tesko je ovako bez snimaka i pregleda dati komentar.
      mozda treba razmisljati o kontrasnom snimanju levog uretera/rup lat sin/.
      nadam se da ultrazvuk bubrega imate uradjen.
      mislim da ce vas urolog da vam predlozi sta treba uraditi zbog kompletnog uvida u sve nalaze.