Poštovani nakon brojnih pretraga i borbe s eriktilnom disfunkcijom (dosada su mu liječnici konstatirali da je to na psihičkoj osnovi i u tom smjeru godinama usmjeravali liječenje, ali bez ikakvih rezultata) , suprugu je ustanovljena dijagnoza disfunctio erectilis - venookluzivna bolest. Molimo da dan pojasnite o čemu se u konkretnom slučaju kod ove dijagnoze radi koje su vaše preporuke za daljnje liječenje, u kom pravcu ići. Njegova borba s tim traje više od 20 godina. Hvala

    Odgovoreno: 03. 02. 2012.
    • Poštovani,

      jedna trecina ed je vaskularnog porekla.
      nastaju ili zbog smanjenog arterijskog dotoka krvi u penis,
      ili zbog povecanog venskog odliva iz penisa.
      u slucaju vaseg supruga je ova druga varijanta.
      postoji nekoliko mogucnosti lecenja, o kojima ste vi pretpostavljam obavesteni.
      predlazem da nadjete kucu koja ima iskustvo sa ovim problemom,
      i da u dogovoru sa njima nadjete za supruga najadekvatnije resenje.
      to resenje, pored supruga, i vi treba da prihvatite.