U spermokulturi mi je nadjena bakterija proteus spp. U nalazu medjutim nema podataka o tome koliko je ima. Spermogram je sasvim dobar (5ml, 46 ml, 87% (71, 16) . Koje probleme moze da napravi ova bakterija, koliko traje lecenje i koliko je efikasno, da li moze da utice na neplodnost i da li je zacece moguce i uz njeno prisustvo? Da li pomazu neki prirodni lekovi i koliko efikasno?

    Odgovoreno: 30. 01. 2012.
    • Poštovani,
      U spermokulturi se ne daje broj izolovanih klica, ali one govore za prisutnu infekciju
      koja ce vremenom poremetiti spermatogenezu. Zato treba da se leci.
      za vise se mozete javiti na moj meil.