Postovani, jako sam uplasena te se nadam da cete mi odgovoriti. Naime, suprug i ja smo 5 godina u braku i od pre 5 meseci nakon svakog odnosa imamo smetnje, oboje peckanje, crvenilo, kod mene i jako mala vlaznost sto za posledicu ima pucanje sluzokoze i bolove. . . Podvrgnuli smo se analizama. Meni najpre eserihija u cv, lecena ciprocinalom, nakon toga svi brisevi sterilni. Zajedno smo isli na testiranja na mikopl/ureaplazmu i hlamidije, meni negativno, njemu pozitivno, lecen ciprocinalom, zatim dovicinom (tada je u nalazu bio-mali broj) . Zatim sledeca analiza pokazuje da ureaplazme nema, uretralni bris sterilanm ali u spermokulturi izolovan enterokokus. Otisli smo kod specijaliste urologa koji kaze da je ta bakterija normalna i da ne mora da se leci (a u nalazu stoji antibiogram) i celu pricu svaljuje na to da mu je partnerka mozda neverna (i pored toga sto su meni svi nalazi uredni) . E sada, ne znam vise kako da se ponasamo, poceli smo da imamo strah od odnosa jer vec 5 meseci nakon lecenja opet vec posle drugog-treceg odnosa bez kondoma imamo smetnje i vise ne znam sta leciti i sta je u pitanju. . . Da li se po vasem misljenju enterokokus ipak treba leciti i kojim lekovima? (antibiogram-s-osetljiv: ampicilin-pentraksil, amoksicilin, tetracilini-amracin, eritromicin, klindamicin, ciprofloxacin-ciprocinal.) da li je prevara jedino objasnjenje za pojavu ovakvih nalaza? Unapred zahvalna na odgovoru, srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 28. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Ni enterokok ni eserihija nisu polno prenosive ali ureaplazma jeste.
      nekada ni testovi nisu potpuno tacni.
      istina je da je flora zajednicka a teorisati odakle i kako nema svrhe jer je ona
      najcesce rezultanta trenutnih imunoloskih zbivanja u svakom organizmu.
      da bi ste vase stanje prevazisli predlazem:
      **odnosi do daljnjeg sa zastitom
      **prestanak uzimanja antibiotika
      **obostrano jacati imunitet pravilnom ishranom
      **koristiti suplemente
      za vise mi se mozete javiti na: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na broj ovog pitanja.