Postovani doktore, tri meseca imam problem ucetalog mokrenjem, vrlo cesto i na 15 minuta, nedovoljnog izmokravanja kao i povremenog bola u stomaku i testisima. Koristio sam lekove hemomicin, pipegal, dovicin i geramicin, medjutim nista nije pomoglo. Urin i urinokultura su sterilni, a na brisu uretre nadena je bakterija enterococcus spp koja reaguje na penicilinski lek koji ne smem da primim a oznakom i su oznaceni ofloxacin, gentamicin i ciprofloxacin. Molim vas za savet.

    Odgovoreno: 28. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Niste naveli godine starosti.
      niste uradili ni sve briseve.
      radi se o uretroprostatitisu.
      doradite pretrage na hlamidije, mikoplazme, trihomonas.
      ako se izoluje polno prenosiva klica, odnosi su sa zastitom i lece se oba partnera.
      ni ofloxacin ni ciprofloxacin nisu penicilinski preparati pa ih mozete koristiti.
      koristiti i suplemente.