Postovani, kada jos nisam bio punoletan, operisao sam varikocelu. Od tada redovno idem na kontrole (1-2 god) i radim spermogram, te je sve u redu. Cini mi se da sam na granici sa pokretljivoscu spermatozoida, ali ipak urolog, kojeg veoma cenim, smatra da je sve u redu i ja mu verujem. No moje pitanje je vezano za moju misao da imam manjka testosterona. Malje su retkost i najvise ih ima na potkolenici i u predelu penisa, kao i pod miskom, ali i to smatram u granicama normale. Ono sto me zabrinjava jeste moja feminiziranost, koja nije ekstremna, ali jeste objektivno posmatrajuci prisutna. Pitanje za vas jeste koji test da uradim? Samo da izmerim nivo testosterona ili i free testosterona i dihidro testosterona? Da citam i tumacim razne clanke na internetu ne zelim, ali isto tako ne zelim i da odem direktno kod svog odabranog doktora opste prakse, te ste mi jedini izbor u ovoj mojoj "ekspediciji". Hvala vam najlepse na pomoci, omladinac

    Odgovoreno: 30. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Mislim da je najbolje da posetite endokrinologa.
      neznam na sta se odnosi feminiziranost.
      da li ste radili hormonalni status? Kakvi su vam testisi?
      puno podataka treba.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #93683