Moj muz ima azoospermiju, s tim da su mu svi ostali nalazi uredni, trenutno je na terapiji menopurom i pije profertil tablete. Otkako je na ovoj terapiji izgled sperme se promenio tj. Ona je postala gusca i dosta bela. Medjutim volumen sperme je drasticno opao sada ima jedva oko 1 ml a nekad i manje pa moje pitanje je da mi kazete po vasem misljenju sta moze biti uzrok pada volumena sperme, da li je to povezano sa terapijom koju uzima posto smo primjetili da sto terapija duze traje to je volumen sperme manji. Osim unosenja vece kolicine vode dali ima neki drugi nacin da se popravi volumen?

    Odgovoreno: 28. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Menopur je kombinacija fsh i lh hormona i moguce je da se volumen zbog toga smanjio.
      neznam da li je prethodno radjena biopsija testisa koja bi opravdala navedenu terapiju.
      takodjer neznam ni stanje testisa /eventualno prelezane bolesti, kriptohizam. . /
      nadam se da je azospermija pravilno sagledana.