Postovani, pre dvadesetak dana sam dobio virus sa temperaturom. Ujedno sam osecao bolove u predelu bubrega i besike. Labaratoriskim ispitivanjem krvi i urina sam imao sledece rezultate. U prvom labaratoriskom ispitivanju mi je sedimentacija bila 48, a u drugom 16. U prvom ispitivanju sam u urinu imao eritrrocita15-20, a leukocita 10-15. U drugom ispitivanju eritrocita 14-16, a leukocita 5-7. Zato sam dobio uput da ispitam tumor markere. Psa je bio 0, 71 a free psa 0, 23. Zatim urolog me je poslao da uradim ro. Nat. Graf. Urotrakta i ivp sa descedentnom cistografijom. Da li je to potrebno zato sto je zracenje organizma i da li je moje stanje ozbiljno? Ja se sada osecam bolje, mada jos uvek po malo osecam bolove u bubrezima i besici.

    Odgovoreno: 24. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Zbog prisutnih eritrocita u sedimentu oba pregleda urina je apsolutno indikovana ivu.
      u slucaju urednog nalaza ivu a nakon saniranja infekcije treba uraditi i cistoskopiju.
      time bi se iskljucio moguci nalaz u besici.
      najbolja varijanta je da se radi samo o uroinfekciji.