Moj muž ima ešerihiju koli. Otkrio je samoinicijativno, posle mesec dana terapije iz dz prepisane usled suvog kašljanja i prethodne kijavice. Za 6 nedelja pio je sinacilin 2 puta, a nakon toga i lek zymbaktar 6 dana. Nikakve analize krvi i urina nije radio, niti išao na simanje pluća i sl. Kašalj se u mnogome smanjio, a pre nedelju dana je počeo da oseća peckanje pri mokrenju. Pre 4 dana je imao jedan manji ugrušak krvi prilikom mokrenja, i odmah je uradio kompletne analize krvi i urina. Leukociti su na gornjoj granici, holesterol mu je znatno povišen (sezona slava i praznika nije opravdanje, ali tako je - ugojio se poslednjih mesec i po dana) , trigliceridi su ok. Sve zbirno ni kks nije najbolja. Vrednost bakterije ešerihije je oko milion i mene je to jako uplašilo. Mene zanima, sa čime to muž može imati problema - upala bubrega, pesak, upala pluća (od 6nedeljnog kašlja) ? Jako sam uznemirena, muž popodne ide kod svoje dr sa svim analizama, i istim pitanjem. Unapred vam hvala na utrošenom vremenu.

    Odgovoreno: 26. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da ste mislili na eserihiju u urinokulturi.
      mozda ce se izgubiti posle lecenja koje je suprug sprovodio.
      to proverite za mesec dana pregledom urina i urinokulturom.
      ako se krv u mokraci ponovi morace kod urologa. I sada bi mogao da
      uradi ultrazvuk bubrega i besike.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #93534

    • Muž je juče uradio uz stomaka. Rečeno mu je da je bešika, bubrezi, prostata,. . . Sve ok. Poslat je iz dz na ovaj pregled, kada je odneo rezultate urinokulture i kks-a. Rečeno mu je i da su mu creva puna gasova ali da je i to u redu? Jutros je ponovo imao napad kašlja, skoro do povraćanja, bez sekreta. Teško mu je da diše posle njega, i govori jer ga baš nadraži. Unapred hvala. Sad ponovo razmišljamo da saminicijativno uradi rendgen pluća.