Postovani ima jedno pitanje, imam stalno mokrenje ajde da kazem stalno jer neznama koliko je normalno mokriti na dan, imam 20 godina i mokrim desetinu puta na dan ali mnogo i pijem tecnost od 3 do 4 litra dnevno, pijem mnogo sokovi e sad u cemu je stvar kada slabo pijem tecnost do 2 litra dnevno mokrim od 7 do 8 puta, pa me zanima dali je to normalno, i jos nesto da vi olaksam bio sam kod urologa pre 4 meseca bolela me je prepona on mi je sve pregledao testisi, za prostatu mi je rekao da je standardne velicine, bubrege ma sve i reko je da je uredu a sto me je bolela prepona to mi je zacetak bruha, nebitno to sad nego ja sam mnogo smrsao imao sam 130 kila i smrsao sam 45 kila za godinu dana prirodnim putem nista nisam pio mozda je i do toga ali i pre toga sam isto tako mokrio pa sam dao krv i mokracu da se iskontrolisem i sve je uredu nego samo imam neki kristali u bubrezima od sokovi jer mnogo pijem, ovo mokrenje sto toliko mokrim nije od skoro ima 3 ili 4 godina ko nije i vise i jos jedna stvar kada mokrim ne peckame sve je uredu mokrim pun mlaz i nista me neboli, e sad me zanima dali je toliko mokrenje na dan normalno ili mi je oslabela besika nevidim da bi bila prostata jer sam mlad a i mnogo sam se samozadovoljaovao pre jedanput dnevno sad sam se opametio, voleo bih da mi pomognete jer sam zaboravio da pitam urologa za mokrenje jer sam imao bolovi u preponi dali da idem opet i cenio biha da mi kazete koliko je mokrenje normalno dnevno da bih znao da pratim i jos nesto kada izlazim sa drugari i pijemo ja idem u vc nekoliko puta vise od njih pa mi deluje da to nesto nije uredu, izvinite zbog dugackog teksta ali stacu i hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Normalno se mokri na 4 do pet sati. Kako vi uzimate dosta tecnosti, onda je i opravdano
      da malo cesce mokrite.
      predlazem vam da sokove ne koristite vec samo izvorsku, nehlorisanu i negaziranu vodu.
      ako vam se piju sokovi, onda koristite samo one koje vi iscedite.