Dobar dan! Moj muz ima problem vec duze vreme al u zadnje vreme mu se pogorsalo pa ima jace bolove. Bio je doktora. Napisacu vam nihove nalaze. "muskarac zivotne dobi 27 godina, dolazi na pregled zbog dizuricnih tegoba, bolova u predelumok. Besike i duz penisa, kao i nikturije. Tegobe prisutne, prema navodima vec 2-3 god. Unazad. Obj. Nalaz: hd kompezovana, afebrilan, enupnoican, lako gojazniji. Fiz nalaza po org. Sistemima uredan. Dg. Colicaabdominalis. Cyytitis susp. "se uradio nalaze krvi i mokrace, ultrazvuk abdomena, uro-trakta i testisa. Sledeci pregled: "i dalje navodi dizuricne tegobe, cesce mokrenje, pecenje pri mokrenju, bolove u predelu mok. Besike duz penisa i na glansu penisa. Nije febricirao. Lab. Nalazi: se-4kks-b. O biohemizam-b. O urin b. O eho gornjeg abdomena, mokracne besike i prostate: kalcifikat desnog reznja jetre precnika 7mm. Ostali nalaz na jetri bo. Parenhimski most desnog bubrega nema klinickog znacaja. Pojacani odjeci iz kanalnih sistema oba bubrega govore u prilog mikrolitijaze. Normalan nalaz zucne kese, nadbubreznih loza, pankreasa i slezine. Nema patoloskih promena mok. Besike. Prostata je normalne velicine 36x28x31, pravilne ehostrukture i glatkih kontura. Eho testisa nalaz je u granicama normale. Dg: idem th: samo da uzima uroloske cajeve. Potreban pregled urologa" oprostite sto sam bila toliko opsirna al mislim da je najbolje da vam sve napisem. Interesuje me vase misljenje. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 24. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Pored uradjenih pregleda da se urade i: brisevi uretre na bakterije, gljivice, hlamidiju,
      mikoplazme, trihomonas i gonokok
      takodjer i vi da uradite: vaginalni sekret, vaginalni i cervikalni bris na bakterije i gljivice i
      cervikalni bris na hlamidije i mikoplazme.
      lecenje bi doslo u obzir posle dobijenih nalaza.
      ako se izoluje polno prenosiva klica lecenje je obostrano.
      do izlecenja odnosi su sa zastitom.