Poštovani doktore, već više od mesec dana imam probleme vezane za prostatu. Ogledaju se u učestalom mokrenju u toku dana, naročito posle ručka, pečenju pri mokrenju i neprijatnom osećaju u predelu prostate i bešike. Naročito je neprijatan skoro stalno prisutan osećaj da treba da mokrim. Pri ejakulaciji javlja se manji bol a kasnije neprijatan osecaj u testisima. Posle ručka, u popodnevnim satima jedno 5 do 6 puta idem da mokrim na svakih 15 do 20 minuta i to ima dosta mokraće svaki put. Nakon toga se prohtevi prorede, da bih u toku noci nakon što popijem prostamol (a pijem ga više godina) , spavao normalno bez potrebe da idem da mokrim. Ultrazvučnim pregledom je ustanovljeno uvećanje prostate na 62x55 mm, homogena i ograničena. Psa ukupni je 4, 73, a psa slobodni je 1, 14. Urinokultura-zasejane podloge ostale su sterilne spermokultura-patogene klice nisu nadjene. Nalazi krvi i urina su u redu. U zadnjih 20 dana sam poceo, pored prostamola da: -ujutro i uvece pre jela pijem čaj od male mlečike -pre svakog jela uzmem po kasiku smese mleča, propolisa, polena i meda. -često koristim semenke od bundeve. Zadnjih dana primećujem napredak, redje idem da mokrim i pritisak i neprijatnost u delu prostate su manji. Pre oko mesec dana mi se jednom pojavila krv u ejakulatu, a kasnije i dan danas neke braon tačkice, verovatno opet tragovi krvi. Urolog nije zeleo da mi prepisuje tamsol ni finasterid zbog uticaja na potenciju uz komentar da to ne koristim sve dok pomazu alternativni preparati. Ušao sam u 60-tu godinu, ne pušim, alkohol retko koristim u malim kolicinama, gojazan jesam 100 kg, a visina 178 cm. Molim vas za vase misljenje (da li je u pitanju prostatitis, bph ili nešto treće) i eventualno preporuku kako da se ponasam ubuduce u vezi ovih problema.

    Odgovoreno: 21. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Radi se o bhp.
      vas urolog je u pravu sto se inhibitora 5 alfa reduktaze/finesterid/i alfa blokera /tamsol/tice.
      dobro je sto koristite fito preparate. Uvedite probiotike i antioksidanse.
      predlazem vam da i ishranu promenite i da vam to bude prioritet. Time ce te pojacati imunitet.
      mozete se javiti na moj meil za vise.