Cenjeni, 29. 12. 2010. Sam prvi put uradio spermokulturu i utvrdio postojanje bakterije enterococcus faecalis. Takodje sam uradio i bris na hlamidiju gde je ustanovljeno da je postojana. Koristio sam razne terapije koje su ukljucivale koriscenje antibiotika i po 30 dana, ispijao sam dosta tecnosti (cajeva, vode) . Testove sam radio ponovo 6. 5. 2011, 10. 6. 2011, 9. 7. 2011. , 25. 08. 2011 gde sam u pauzi koristio propisane antibiotike, zdravo se hranio, uredno ziveo, odlucan da se resim postojecih bakterija. U periodu od 29. 12. 2010 do 20 6. 5. 2011 sam verovatno par puta radio testove i koristio antibiotike ali nemam papire kod sebe i ne bih sa sigurnoscu da govorim. Urin mi je uvek bio sterilan. Radio sam takodje test test iz krvi na hlamidiju koji je pokazao da ne bi trebalo da postoji hlamidija (mislim da u pitanju test otkrivanja anti-tela na hlamidiju) . Na poslednjem testu koji sam radio 24. 08. 2011 prvi put se pokazala promena i pisalo je: "metodom direktne imunofluorescence su nadjene partikule chlamydiae trachomatis u granicnom broju", enterococcus je i dalje tu. . . Doktor mi je rekao samo da uzimam kapsule achin aid neko vreme i to je to, sto sam i uradio. Nadalje nisa radio nikakve testove. . . Najzanimljivija stvar koja se javlja u mom slucaju jeste da ja imam hlamidiju a nikada nisam imao polne odnose, a simptomi su povremeno peckanje pri mokrenju i vrlo retko bol u testisima, doduse, od kako sam poceo da se lecim tri puta se desavalo da u periodu od 10-15 dana imam jak bol pri ejakulaciji i deformisanu spermu. Mogu jos da dodam da mi je konstatovan u levom bubregu kamen, a u desnom pesku u istom periodu koji sam navodno ocistio. . . Retko pijem, ne pusim, ne drogiram se, umereno sam aktivan, nisam gojazan. . . Rado bih cuo misljenje o ovom slucaju, a mozda i preporuku za permanentno resavanje problema, pa makar proces trajao godinu dana. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 23. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Predlazem da promenite nacin ishrane i da uzimate sto vise tecnosti, po mogustvu samo vodu.
      antibiotike ne uzimati vise sem izuzetno ako budu velike tegobe.
      uzimati suplemente: minerale, vitamine, probiotike, antioxidanse vise meseci.
      za vise se mozete javiti na moj meil.