Imam sina (1995 godište) kojeg je jedno jutro zabolio desni testis. Odmah smo ga odveli hirurgu koji je na osnovu onog sto je vidio dijagnosticirao da se radi o upali, te mu propisao bactrim. Nakon tri dana testis je otekao. Ponovo smo se obratili istom liječniku koji je bez ikakvih nalaza (ultra zvuk) produžio terapiju injekcijama gentamicin. Nakon 4 dana kako nije bilo poboljšanja obratili smo se drugom hirurgu koji je hitno uradio ultra zvuk i uputio nas urologu. Sin mi je istog dana hitno operisan, te je dijagnosticiran zastarjela torzija (uvrnuće) testisa. Zanima me da li je postojala mogućnost da se torzija pojavila prije boli na par dana, a da to dijete nije osjetilo, te je tako do pojave boli več zastarjela? S obzirom da je sin operisan hitno, dakle 7 dana nakon pojave boli u testisu, zanima me kakve su mogle biti posljedice da smo sačekali još dan ili dva? Molim vas za stručno mišljenje.

    Odgovoreno: 21. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Kod potpune torzije operacija je hitna i mora da se uradi u roku od nekoliko sati.
      posto je vas sin operisan posle nekoliko dana a testis je sacuvan, znaci da nije bila
      kompletna torzija sto je u celoj stvari najvaznije.
      ako testis bude normalno razvijen nece ni biti nekih posledica po spermatogenezu.