Pochituvani, vo nekolku sluchaevi mozham da zabelezham deka za preoseltivost na glavata na penisot i bolka pri dopir, preporachuvate koristenje na kantarion, pavlovicheva mast, daktanol. . . Mozhe li da mi kazhete koe e najdobro reshenie, kako i kolku pati dnevno treba se koristi. Isto taka sakam da ve prasham dali mozhe da se koristi neshto za dezinfekcija na glavata na penisot (na pr. Hidrogen, acidi borici) ? Vi blagodaram, pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Ako ima infekcije opravdano je koristiti hidrogen, bornu kiselinu ili nesto slicno.
      ulje od kantariona, obloge od kamilice, masti lokalne anestetike mozete koristiti za
      lokalno lecenje, odnosno mazanje glansa pa i korpusa penisa.
      na usta mozete uzimati probiotike, antioxidanse, minerale, vitamine. . .