Poštovani, skoro tri godine imam problem sa učestalim mokrenjem. Sada su problemi sve gori i onemogućavaju mi normalan život. Ustanovljeno je da imam pesak i kamen u levom bubregu. Radjena mi je cistoskopija, jaka upala bešike, 17 dana sam pila 2 vrste antibiotika (ne znam koje) . Urinokulturu sam radila bezbroj puta, uvek je čista bez bakterija. Analiza mokraće pokaže ponekad krv u mokraći, a pri zadnjem "napadu" bilo je i ugrušane krvi. Ginekološki je sve uredu, doktor kaže da mi mišići nisu popustili i da nema potrebe za bilo kakvom intervecijom. Zadnji put sam pila lek augmentin, posle samo dva dana osećala sam se bolje ali to je trajala neko vreme i opet su se svi simptomi vratili. Pijem dosta tečnosti, cajeva, vode po savetu ali zato mokrim i po 10 puta dnevno. Duže vreme nemam normalnog sna noću, na 1-1. 5h moram ići da mokrim. Mokrenje je propraćeno jakim bolovima, pogotovo na kraju mokrenja. Ako se suzdržavam, bol je sve veći. Imala sam neprijatnu epizodu da sam u putu u autobusu, morala da se pomokrim. Sve ovo mi mnogo otežava normalan život. Počela sam da nosim pelene, izbegavam bilo kakvo duže putovanje a nagon za mokrenjem mi se javi i u vremenu odlaska na posao, a od kuće mi treba nepunih 30 min. Pri svakom pokretu imam bolove u tom delu, hodanje, vožnja autobusom (ne znam da li mi je gore da sedim ili da stojim u gradskom prevozu) . Bolovi su manji kada sedim tj. Kada pronadjem dobar položaj. Najmanje bolova imam kada ležim. Svesna sam, da ukoliko postoji toalet u blizini, nagon za mokrenjem mi je slabiji. Ne bolujem ni od jedne bolesti, niti je neko u porodici imao ovakvih problema. Pušač sam dugo godina, posle dva porodjaja i kilaža se povećala. Ne znam šta da radim, opet odlasci kod lekara, opet sve isto, pregledi, terapija. . . I kad sve prodje, ponovo se javlja bol. Molim vas za vaše mišljenje i nek savet. Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Predlazem da pokusate lecenje promenom nacina ishrane i uvodjenjem suplemenata u terapiju.
      ovo iz razloga sto ste fakticki iscrpli sve metode lecenja akademske medicine.
      ako vas to zanima mozete se javiti na moj meil i pozovite se na broj ovog pitanja.