Izvinjavam se, dijabeticar sam pa mi je endokrinolog dao da uradim kompletan hemijski pregled mokrace, svi parametri su ok ali je jedino leu/ul 75 i oznacen sa h iako referentna vrednost stoji <75. Interesujeme sta je leu i ako je na toj samoj granici zasto je oznaceno kao da je van dozvoljenih vrednosti. Molim vas za objasnjenje. Inace suk je 10 uz terapiju siofor 500 x 2. Hvala!

    Odgovoreno: 18. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Radi se o leukocitima i oni su kod vas na gornjoj granici. U hemiskom pregledu mokrace za diabetologa je vazniji nalaz glukoze u mokraci jer to govori da je secer tada u krvi preko 10.
      leukociti su vazniji u sedimentu urina i oni su znak infekcije ako ih je preko 5.