Postovani, imam vec duze vreme infekciju izazvanu stafilokokusom aureusom koji mi je izolovan iz brisa uretre. Koristio sam razne antibiotike prema antibiogramu (klindmicin, palitreh) i bilo mi bolje ali sa prehladom i padom imuniteta simptomi su se ponovo javljali (peckanje, svrab uretre i bol u testisima) sada pijem amoksiklav od 2x 600mg deset dana dali je to dovoljno duga terapija. (po antibiogramu) prethodno sam radio sve dg. Procedure-ultrazvuk, sve briseve i sve je ok, sem spermokulture gde mi je i nadjena ista prvi put a kasnije je nadjena u brisu i to samo kad se prehladim inace ne vec se javi stafilokokus koagulaza negativan-gde lekar kaze da ne treba leciti) hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Mislim da prvenstveno treba da radite na jacanju imuniteta.
      ako smetnje nisu velike ne bi trebalo ni da uzimate vise antibiotike.
      treba uzimati probiotike neprestano.
      ishrani treba da posvetite najvecu paznju.
      treba uzimati minerale, antioksidanse, vitamine.
      za vise se mozete javiti na moj meil.