Poštovani, imao sam upalu testisa koja se širila na preponu i kroz nogu npr bol u levom testisu bi izazvao bol u levoj preponi a samim tim i u nozi. Išao sam kod doktora radio ultazvuk testisa, analizu mokraće koja je bila u redu samo je bio povišen broj leukocita 6-8, nalazi sa ultrazvuka su u redu i sve je bilo u redu. Dobio sam "ciprocinal" da pijem i sve je bilo u redu do pre 2 nedelje. Naime tada su opet krenuli isti bolovi, ali sada sam primetio da nakon ejakulacije levi testis se spusti daleko niže od desnog, znatno se uveća, pocrveni i mekši je i žiga i prilikom dodira osećam bolove i u nozi. Šta bi to moglo da bude? Hvala u napred!

    Odgovoreno: 16. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Tesko je bez pregleda reci o cemu se radi.
      leukociti u sedimentu urina govore za uroinfekciju.
      da se radi o epididimitisu /zapaljenju pasemnika/isti bi bio uvecan i jako bolan.
      bol u testisu je verovatno od zapaljenja prostate.
      misliti i o nekompletnoj torziji testisa.