Na ultrazvucnom pregledu abdomena konstatovano mi je blago uvecanje prostate. Mokrim ucestalo u toku dana, po noci nikada, sa tanjim mlazem. Cesto imam osjecaj "zarenja" u predjelu prostate. Radio sam kompletne pretrage krvi i urina i rezultati su u granicama normalnih vrijednosti. Normalne sam kilaze, pusac. Takodje sam uradio biohemijske pretrage gdje su mi konstatovane vrijednosti tpsa 4, 000 fpsa 0, 702, te fpsa/tpsa 0, 18. Doktori mi nisu dali nikakve lijekove vec su savjetovali da pijem sto vise caja (brusnica, uva, te caj od kukuruzne svile) . Molim vas da mi kazete sta dalje, stanje se ne popravlja i da mi pojasnite ove vrijednosti nalaza. Hvala puno

    Odgovoreno: 14. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Nalazi psa, free psa i indeksa su dobri. Takodjer kazete i laboratorijski pregledi krvi i mokrace.
      niste radili urinokulturu, spermokulturu i eventualno briseve uretre.
      najverovatnije da se radi o zapaljenju prostate te predlozenim pregledima treba
      naci uzrocnika kako bi lecenje bilo najadekvatnije. Ovo je najbolja varijanta.
      druga mogucnost je da uzmete antibiotike dve tri nedeljelje a potom fitopreparate.