Postovani, imam sina od 2. 5 godine, od rodjenja (po savetu pedijatra) mu je vrlo malo ili nikako povlacena kozica preko glavica. Sada se otvor tek nazire, a prepucijum se skoro ni malo ne moze prevuci. Cesto mu je vrh blago rozikast do crven. Ne zali se na bol, peckanje ili nesto dr. Pedijatar je preporucio upotrebu kortikosteroida, tacnije didermal i elocom u kombinaciji, 15 dana pa 15 dana pauze i tako 3 puta. Po struci sam farmaceut, upoznata sa kortikosteroidima i mnogo izbegavam njihovu primenu. Posto je u pitanju dete jos sam vise uplasena. Molim vas da mi date savet i da li postoji neko drugo resenje za ovaj problem? Unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Najbolje da dete vidi deciji urolog.
      treba uraditi manuelnu adhesiolizu a zatim stalnu "fiskulturu" prevlacenja prepucijuma preko glansa
      uz obicnu toaletu i koriscenje kantarionovog ulja.
      sasvim se slazem sa vama za kortikoidne masti.
      mozete se javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com