Postovani, ukoliko zenski partner ima periodicne probleme sa kandidom koji traju vec 1 godinu, s tim sto je lecena sa antibioticima 1 mesec zbog prisustva bakterije eserihije koli u mokraci pre pola godine, a muski partner ima uredan nalaz mokrace i nema nikakvih problema u genitalnoj regiji, moze li ipak muski partner da bude nosilac zaraze iako je kod njega sve dobro? Molim vas posaljite mi odgovor na prilozeni mail. Hvala.

    Odgovoreno: 13. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Nekontrolisano lecenje antibioticima eserihije koli najcesce dovodi do super infekcije kandidom.
      devojka mora sprovesti sve mere za jacanje imuniteta.
      akcenat da joj bude na ishrani i "biljnim antibioticima" i probioticima. Tretman je dug.
      za drugi deo pitanja-teoretski je sve moguce iako eserihija nije polno prenosiva klica.
      ja na "stetoskopu" ne vidim vas meil.