Postovani, vec dva meseca osecam tupe bolove u predelu bubrega, manji su kad lezim. Radio sam krvnu sliku sve je u granicama normale, jedino je ukupni bilirubin blago povisen 26 a ostali jetreni enzimi su uredu. Mokraca je u granicama normale, nema bakterija. . Radio sam ultrazvuk abdomena. . Jetra, zucna kesa, slezina bez promena, oba bubrega normalne velicine bez vidljive kalkuloze. . U desnom bubregu se uocava prosirena casica u za gornji pol a u njenom donjem delu uocava se hiperehogenija promena velicine 5mm koja moze predstavljati zadebljao zid casice. . Nisam dobio nikakvu terapiju samo mi je receno da ponovim eho za 3 meseca i kontrolisem mokracu. . Da li je moguce da mi se bolovi javljaju zbog prosirene casice i kakva je to promena, da li trebam da uradim jos neke analize? Hvala

    Odgovoreno: 11. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Moguce da bolovi nisu od bubrega vec od kicme posto u lezecem polozaju nemate bolove.
      povremeno kontrolisite mokracu i urinokulturu.
      uzimajte dosta tecnosti.
      ultrazvuk ponovite kod nekog drugog doktora.