Postovani, 10. 11. 2011. God izvrsena mi je radikalna operacija prostate. Dobio sam nalaz prostate: ph br. 12487/11: acp g2, gleason score 7 (3+4) , gd 805+20% , pt3a (sa zahvatanjem vrata besike, n. Br 12461/11) , no (0/5. N. Br. 12461/11) , l1v1, tumor volumen 25% . Neoplasija intraepithelialis prostate pin high grade 20% . Vesicule seminalis regularis. Tumor zahvata apeks prostate i pokazuje obostrano posterolateralno transkapsuilarno sirenje. Pitanje da li je doslo do metastaze van prostate i sta da ocekujem. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 13. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Pitanje je pametno ali i znak vase zabrinutosti.
      dobra stvar je nizak gradus i osrednji gleason.
      t3 stadijum sa zahvatanjem kapsule je ono sto vas brine, ali zapamtite da pravila nema.
      ici ce te stalno na urolosko onkoloski konzilijum i dalje lecenje ce oni projektovati.
      licno vama bih preporucio da na celu stvar gledate pozitivno i da na internetu proucite
      i problem ishrane i da i ishranu ukljucite u tretman lecenja vase bolesti.