Poštovani javljam vam se ponovo po pitanju #92614, da li je proširena vena testisa u stvari varikokela, da li ću morati da radim spermogram, i da li će urolog posle prvog pregleda (opipavanja) znati tačno da li je to varikokela ili nešto drugo, ili sam ja previše zabrinut i malo hipohondar? Hvala vam unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 11. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Urolog ce pregledom tacno utvrditi da li se radi o varikoceli.
      spermogram ne treba raditi dok se ne ozenite i to samo onda ako ne budete
      imali decu.