Mojoj majci je dijagnostikovano sledece -tu vesice urinaria pored desnog orificijuma 2 tumora proliferativnog karaktera-. Operacija je zakazana ali nije receno kojom metodom ce se uraditi otklanjanje tumora. Molim da mi objasnite dijagnozu i napisete koliko odprilike traje post operativni tok.

    Odgovoreno: 10. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije je da ce se raditi transuretralne elektroresekcija tumora/endoskopska operacija/,
      a potom ce patohistoloski pregled reseciranog tkiva odluciti o daljnjem tretmanu a zavisno od toga
      koja je dubina tumora u zid besike.
      postoperativni tok ovakve intervencije je kratak.