Postovani, imam 28 godina. Nisam imao seksualni kontakt zadnjih 6 meseci. Trenutno imam problem sa belim "svoricima" na scrotumu. Geneza: pre mesec dana nakon kupanja i brijanja javlja se svrad u predelu izmedju cmara i skrotuma. No nisam obracao paznu na to posto sam mislio da je to uobicajna pojava ako sam se posekao (tada nisam proveravao dali ima posekotina) . Sutradan sam imao povremen svrab u istom predelu. Dva dana kasnije svrab i crvenilo se prosirilo na 20% skrotuma da bi vec sledeci dan taj svrab bio nepodnosljiv i zahvatio je 80% povrsine skrotuma. Tacnije narednih 3 dana sam morao "dobro" da se "pocesem" u intervalima od 2-3h. Tada sam uzeo puder za bebe sto je u velikoj meri ublazilo problem svraba i crvenila. Nakon prvog dana koriscenja svrab i crvenilo su se povukli. Ali je doslo do ljustenja koze sa skrotuma. Poput peruti ali u vecim komadima. Neki cak i po 2 cm. Nakon toga kad god bi nanosio puder ovog problema nije bilo. Samo taj prvi put. Problem: nakon sto sam se resio svraba i crvenilas javio se drugi problem. Naime pocele su da se pojavljuju podkozni "cvorici". Zadebljanja velicine oko 2x2 do 4x4 mm. Najcesce izduzenog oblika. Kada se koza skrotuma zategne moze se videti da se unutra nalazi nesto "belo". Kao kad je u pitanju upala korena dlake. Ali nemoze da se istisne (ili ako moze onda je providno kao voda. Istisnuta kolicina nesmanjuje velicinu cvorica) . U okolini nema nekog narucitog crvenila. Takodje mi deluje da su cvorici malo dublje. Ovo mi se mozda cini zbog same strukture skrotuma. Tvrdo na dodir. Ako je novonastalo na dodir svrbi dok nakon par dana vise nesvrbi na dodir i pocinje polako da se povlaci. Ovi cvorici se pojavljuju na skrotumu u pojasu koji je blizo noge. Znaci ne po celoj povrsini nego samo taj pojas oko 3mm koji se granici sa nogom. Takodje sa leve strane imam oko 10 cvorica dok sa desne 3. U ovom pojasu je i najjace lucenje loja ako sam dobro informisan. Ova faza traje vec 20 dana. Ponekad broj cvorica padne ili miruje ali cim se malo vise znojim odma se pojave novi. Ostalo: ovi cvorici su se javili u vreme dok mi imunitet nije bio najbolji. Tacnije pre toga ~3 meseca sam ima neku infekciju na tabanu koja je takodje uzrokovana slabim imunitetom. Druga bitna stvar je da u nijednom trenutku nisam video da je dlaka izrasla iz tog cvorica. Mada se pozicija tih cvorica poklapa sa rasporedom korena dlaka na skrotumu kao i sa "usmerenjem" korena ostalih dlaka. Pitanja: ako bi mogli da odgovorite ili date komentar na sledeca pitanja to bi pomoglo u mnogome. 1) da li je ovo mozda neki oblik folikulitisa uzrokovan bakterijom koja je kriva za onaj svrab na pocetku? Ako jeste koja bi bila kucna opcija za lecenje. 2) da li je ovo polno prenosivo? Nezelim da nekome prenesem onaj pakleni svrab a trenutno sam u poziciji da to uradim: \\\\. 3) koliko ovo deluje ozbiljno prema medicinskoj praksi. Tj koliko bi se trebao zabrinuti i kolika je sansa da se imunitet izbori sa ovim uz neki oblik kucne nege. 4) neki savet kako se ovoga resiti ukoliko su vam simptomi poznati. Opet naravno neka kucna varijanta pre bilo kakve strucne pomoci. Ako je potrebno jos nesto od informacija pokusacu da dostavim. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Najverovatnije je da se radi o gljivicnoj infekciji posto se ista smanjuje nanosenjem pudera.
      nije mi jasno o kakvim je cvoricima rec pa ili idite kod koznog doktora ili na moj meil posaljite sliku
      promena. U tom slucaju se obavezno pozovite na broj ovog pitanja.