Poštovani, pisem vam po treći put. Naime, kod mog supruga se radi o azoospermiji, a pri tom su apsolutno svi rezultati ok. Želim vam reći da smo radili biopsiju testisa (tesa x 2) i tom prilikom nisu pronađeni spermatozoidi. Kako je to moguće? Čak je i inhibin b iznad donje granice. Uputili su nas na patohistološku biopsiju testisa. Šta mi možete reći o ovom našem problemu? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 02. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Tesa nije biopsija. To je samo aspiraciona punkcija testisa kako bi se u aspiratu potrazili
      spermatozoidi.
      biopsija testisa je uzimanje plemenitog tkiva testisa i patohistoloski pregled tog tkiva gde
      se vidi gradja tkiva testisa i izgled celija testisa u raznim stadijumima sazrevanja spermatozoida.
      ovo se uvek preporucuje posle punkcije testisa ili epididimisa.