Poštovani, pre tri godine dijagnostikovan mi je tumor testisa koji je operisan (odstranjen) . Nakon toga prepisana su mi tri ciklusa hemioterapije (bep) . Pre godinu ipo dana urađen mi je rplnd nakon kojeg imam retrogradnu ejakulaciju. Nakon redovnih kontrola, doktor urolog mi je prepisao lek imipramin 25mg radi rešavanja problema retrogradne ejakulacije. U gradu u kojem živim sam u apotekama tražio pomenuti lek i nigde nisam uspeo da ga nađem. U međuvremenu sam čuo da je imipramin dosta star lek i da je postoji mogućnost da se ne može naći nigde. Interesuje me da li je tačno da lek imipramin ne može da se nabavi kod nas i ako je to tačno da li postoji neki lek kao zamena tj. Da li postoji neki lek koji se može koristiti u slučaju retrogradne ejakulacije?

    Odgovoreno: 04. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Imipramine, triciklicni antidepresiv je star lek. Sada ima novijih.
      na internetu procitajte upustvo zbog nezeljenih dejstava ovog ili
      nekog drugog antidepresiva, pre nego se odlucite za njegovo koriscenje.
      najbolje je da vidite sa vasim doktorom koji bi drugi antidepresiv koristili za retrogradnu ejakulaciju posle
      rplnd.