Postovani, u semptembru mesecu sam osetio blag bol u desnom testisu, ne bi to karakterizovao kao bol vec kao zatezanje. Imam 21 godinu, retko se bavim sportom. Bio sam kod urologa prvo u drzavnoj sluzbi, poshto pred toga sam se iznacitao sve i svashta sa netu i iskreno uhvatila me je panika. Doktor na drzavnoj praksi me je pregledao i reko mi je da je sve normalno, zatim sam otisao urologa ali sada u privatnoj sluzbi, napravio mi je eho-testisa, oba testisa imaju urednu eho-strukturu, ali na desnom testisu imao sam blagu upalu pasemenika (epididimitis) i simptomatsku hidrocelu. Dao mi je terapiju ospen i himoral forte. Posle 2 nedelje sam bio na kontrolu i uradio sam tumor markere preventivno, rezulatati su bili b-hcg 0, 5 a afp 0, 02. Znaci normalni. Doktor je pogledao rezultate i mi je reko da smo morali raditi iako je sve normalno posto takva je procedura. To je bilo pred tri meseca, danas ponekad osetim blagi bol i zatezanje u desnom testisu, doktor je reko da se takve upale pasemenika tesko povlace, kao i ta hidrocela. Dali je to normalno? Da posle 3 meseca jos uvek osecam ponekad blagi bol, to je najceshce kad stojim po ceo dan na noge. ? Pozdrav

    Odgovoreno: 02. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Da sva urogenitalna obolenja su tvrdokorna na terapiju i moraju se dugo leciti.
      predlozio bih vam fitoterpiju za duzu upotrebu i dosta tecnosti.