Postovani doktore, molim vas da mi pomognete. Imam 25 god i imam problem koji me dugo muci ali ne znam kako da ga resim. S vremena na vreme mi se desi da posle mokrenja varira naglo krvni pritisak, puls mi naglo skoci, trne mi vilica, javlja mi se pospanost, trnci u rukama, glavobolje i slicno, suve oci, stezanje u grudima, ubrzano- plitko disanje, suva usta i sl. . . Isao sam kod svih mogucih specijalista i svi su rekli da mi nije nista i da sam zdrav, samo da se moram resiti nekih svojih frustracija?! Nisam nervozan, uplasen, niti zabrinut, vec pozitivac po prirodi. Vec oko 2 god nemam nikakve seksualne odnose (pre toga sam bio u dugoj vezi) , i nakon toga pocinje da se javlja ovaj problem. Pa bih vas zamolio da mi objasnite da li ovakve simptome moze da pravi nesredjeni hormoski status, posto sam nasao nekoliko clanaka na tu temu koji pominju ti simptomi, upravo zbog apstinencije, pa se mogu javiti psihosomatski problemi. Svi ovi simptomi me optercuju u svakodnevnom funkcionisanju ali ne mogu sam sebi pomoci, pa sam se odlucio da vas pitam za misljenje i vas savet. Svaka pomoc bi mi puno znacila! Sve najbolje i pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Na osnovu simptoma koje opisujete moguce je da se radi o nekom problemu na nivou
      srzi nadbubrezne zlezde.
      treba da se javite endokrinologu kako bi se ova mogucnost iskljucila.
      mozda je najbolje da se javite na kliniku za endokrinologiju.