Postovani, javljam se zbog mog sina. On je 1996. Godiste. Primetio je da mu se nakon mokrenja pojavila jedna kap roze boje. To se desilo dva puta sa razmakom od mesec dana i vise se nije ponavljalo. Uradili smo nalaz urina i urinokulture. Nalaz urina je uredan (sve u granicama normale) , dok je u urinokulturi nadjena escherichia coli u kolicini od 10 na 4. Nakon toga je uradjen i ultrazvuk (oba bubrega uobicajenog polozaja, oblika i velicine, levi nehomogenog parenhima deform. Pijelokaliksnog sistema. Besika distendirana, jasnih zidova, pravilnog oblika. Prostata 39 x 28 mm, jasno ogranicena nehomogena.) dg: pijelonefritis chr. I prostatitis ac. Th: ciprocinal 250 mg, 2x dnevno (esch. Coli senzitivna po antibiogramu na dati antibiotik. Molim vas za vase misljenje. Da li je ovo stanje opasno, da li je izlecivo, da li je prostata uvecana? On nema nikakvih tegoba u smislu cestog mokrenja, bolova, pecenja i sl. Unapred se zahvaljujem. Zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 02. 01. 2012.
    • Poštovana,
      Povremeno pratite nalaz se i, krvne slike i urina, ukljucujuci i urinokulturu.
      naucite sina da pije sto vise tecnosti /najbolje voda/.
      radilo se o najobicnijoj infekciji izazvanoj eserihijom koli.
      zbog infekcije ovom klicom radite te predlozene analize.
      u obzir bi dosla i fitoterapija.