Poštovani, moj otac ima preponsku herniju veličine rukometne lopte. Ima dosta pratećih bolesti kao što su, povećanu prostatu i pre deset dana mu je urađena biopsija, dijagnostikovana mu je angina pektoris, trombozu ima već 30 godina, kamen u žuči veličine 22 mm. Mislim da vam je ovo dosta. Prvo pitanje je vezano za herniju, nakon davanja uzorka za biopsiju, jedna strana hernije mu je pomodrela i izgledala je kao da se krv razlila. Nakon dva dana počelo je da ga peče. Kakav je predlog što se tiče ovog dela bolesti obzirom na prateće probleme? Drugo se tiče prostate. Predlog doktora specijaliste je da se prostata operiše, ali je predlog interniste suprotan. Da li bi mu vi predložili operaciju (laserska i pod totalnom anestezijom) ili nešto drugo? Hvala vam unapred p. S. Pošto je stvar prilično hitna molim vas za što brži odgovor

    Odgovoreno: 31. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Urolog predlaze operativno lecenje ali je internista odnosno anesteziolog taj koji daje
      zeleno svetlo za operaciju. Naravno to sve zavisi od stanja kardiovaskularnog sistema
      pacijenta.
      ako je uzeta biopsija prostate onda treba sacekati njen nalaz i niko nije mogao da predlozi
      operaciju prostate bez tog nalaza.
      isto vazi i za operaciju kile.
      nije mi jasno odakle hematom na preponskoj kili posle biopsije prostate. Nadam se da ste to do sada rascistili sa hirurgom.