Postovani doktore, uradjen mi je nalaz spermograma i spermokulture. Nalaz je jako los. Spermogram izgled beličast beličast patološke forme - volumen 0. 7 2. 0-5. 0 ml likvefakcija normalna < 30 minuta ph 7. 0 7. 0-8. 0 leukociti 4-6 ne broj spermatozoida - 20-250 x10*9/l eritrociti - ne pokretni spermatozoidi - > 50% epitelne ćelije - ne slabo pokretni spermatozoidi - fruktoza 0. 5 1. 0 napomena: u nativnom preparatu ejakulata nisu nsđeni spermatozoidi. Spermokultura - bakt. /mikol. Staphylococcus epidermidis / znatan broj gljivice nisu izolovane da li ova bakterije moze da dovede do azospermije odnosno do ovakvog spermograma? Hvala!

    Odgovoreno: 26. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Spermogram trazim da se posalje skeniran, a ne nikako vas komentar.
      iz ovoga sto ste poslali ocito je da je uzrok ovakvog spermograma infekcija.
      infekciju treba ispitati /doraditi i uretralne briseve na bakterije i gljivice, hlamidiju i
      mikoplazme /.
      leciti i partnerku ako se izoluju polno prenosive klice.
      za vreme odnosa koristiti zastitu.
      sledeci spermogram za tri meseca.