Poštovani doktore, od marta 2011 god. Prvi moj test tpsa iznosio je 4, 03 ng/ml, zatim nakon 3 mjeseca 4, 50 da bi ovog mjeseca iznosio 5, 33 ng/ml. Urolog mi je propisao kutije doxicilina svakih 12 sati po jednu i bazetham po 1 tabletu dnevno. Pored navedenog tpsa vrijednosti imaju tendenciju rasta. Molim vaš savjet šta da radim? Napominjem da nisam imao "većih" problema sa uriniranjem i da sam se javio na pregled iz razloga što sam noću 2 do 3 puta imao potrebu za mokrenjem. Sad mi je stanje pogoršano pa to obavljam i do 5 puta noću. Uljudno vas molim još jednom za savjet. Poštovanje i unaprijed se zahvaljujem na pomoći!

    Odgovoreno: 25. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Vrednosti psa nisu uznemiravajuce, ali ipak uradite kompletne biohemijske pretrage krvi,
      pregled urina, urinokulturu i ultrazvucne preglede besike, bubrega i prostate. Mozda ce
      ovi nalazi otkriti uzrok cesceg mokrenja.
      mozete se sa nalazima javiti na moj meil ali se pozovite na broj ovog pitanja.