Zapremina u ejakulatu u cm 2, 2 vreme razvodnjavanja 40 min. Viskozitet sluz ph vrednost 9 normokineza 10% hipokineza 55% akineza 35% broj u 1cm 4 062 500 u celom ejakulatu 8 437 500 normalne forme 17% patološke forme: glava 36% vrat 15% rep 32% dijagnoza: oligospermija ii napomena: bakterije kao laik pretpostavljam da je nalaz loš, interesuje me da li mogu imati dece?

    Odgovoreno: 23. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Najbolje je kada posaljete skenirani nalaz spermograma jer je ovako tesko protumaciti nalaz.
      nalaz je takav da iziskuje klinicki pregled i eventualno ponavljanje spermograma posle nekoliko
      dana ako vam je ovo jedini spermogram do sada.
      ako se ovakav nalaz ponovi, onda je potrebno izvrsiti kompletnu laboratorijsku dijagnostiku i zatim
      lecenje.