Milila bih vas za savet i strucno misljenje. Vec tri godine pokusavamo doci do trudnoce ali bez uspeha. Imam 27 god a moj muz 39. Kod mog muza nalaz spermograma je los. U maju 2008 god mi je radjena konizacija, hp: high grade sil. Cervicitis chronica. Nalazi posle konizacije bili uredni sve do septembra kada su se pojavila van menstrualna krvarenja. Ustanovljen poloip koji je bio odstranjen 17. 12. 20o9. Od tada sam imala uredne cikluse sve je bilo u redu ali do trudnoce nije dolazilo. Uradjen hsg, nalaz uredan oba jajovoda prohodna. Hormonski status mi je u redu, ovulacije ima, brisevi svi u redu. Ovog meseca tj 05. 12. 2011 smo uradili prvu insiminaciju ali bez uspeha. Ovaj cilkus smo na pauzi pa polovinom januara cemo opet raditi insiminaciju. Zamolila bih vas da mi kazete da li sa dole navedenim spermogramom moze doci do trudnoce prirodnim putem ili insiminacijom, i da li je mozda vto jedino resenje ka uspehu. Koja bi terapija bila najadekvatnija da bi se poboljsao spermogram. Unapred hvala. Likvefakcija 20, konzistencija - normalna, zapremina ejakulata 1, 4, ph 7, 5, spr- broj spermatozoida 50, 4, progresivno pokretni a o. 12, progresivno pokretni b o. 14, pokretni a 0. 26, nepokretni o, 48, leukociti 0. 99, ostale celije 11. 44, vitalnost 0. 59, hipoosmotski test 0. 82, normalne forme 0. 34, abnormalne forme o. 66, makro 0. 03, mikro 0. 04, okrugla 0. 08, koncasta o. O1, dupla 0. 01, amorfna glava 0. 13, glava bez repa o. 03, angulacija o. 11, citoplay. Ostat o. 10, uvrnuti o. 1o, kratki o. O2, dupli o, kisela fosfatoza 1. 67, cink 4. 91, fruktoza 7. 7, cink / fruktoza 0. 63 astenozoospermija, teratozoospermija unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 25. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Molim da mi se spermogrami salju skenirani.
      ovaj spermogram i nije toliko los.
      sa takviom spermogramom je moguca oplodnja prirodnim putem.
      mozete se javiti na moj meil uz poziv na ovo pitanje kako bih supruga
      uputio na nacin ishrane i sta od suplemenata da uzima.
      e mail: bocokic@gmail. Com