Postovani, posto niko ne odgovara u delu za ginekologiju, moram ovde da pitam. Pijem pilule uglavnom izmedju 23: 30 i 00: 00, zaboravila sam da popijem pilulu na vreme, popila sam je sutradan oko 11; 11: 15. Sledecu pilulu sam popila na vreme. Znam da je zastita odrzana ako se popije u narednih 12h od termina kad obicno pijem, e sad, buni me to sto sam 15, 20 min pre isteka tih 12h popila tabletu, tacnije da li je zastita i dalje normalno nastavljena? I jos jedno pitanje, znam da piluli treba oko 2h da se razlozi, moj problem je sto sam popila casicu (i to onu od 0. 03) alkohola, da li zbog alkohola umanjena delotvornost pilule?

    Odgovoreno: 16. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Na ovo ili slicno pitanje sam odgovorio pre nekoliko dana.
      obicno se alkohol ne uzima sa lekovima pa tako i sa" pilulama".
      moguce je da se umanji njihovo dejstvo, a drugo mozete vremenom postati i
      zavisnik.