Postovani! Pocetkom godine mi se javio bol u levom testisu koli se pojacavao pri hodu, tada sam zavrsio na urgentnom i konstatovano je upala testisa i uvecan je bio. Posle antibiotika se sve snirilo. . . . Pri bolu koji je jak javi se i povracanje posle kog mi bude lekse. . . . To se doa sada ponovilo jos dva puta. . . . Sada me i pecka prilikom mokrenja, urinokultura je u redu. Brisevi takodje spermokultura takodje. . . . Uz abdomena je u redu i njie mi jasno odakle taj bol sa uroloske strane je sve ok. . . . Koje mi pretrage jos predlazete i sta bi moglo biti, napominjem da je samo leva strana u pitanju i prenosi se na ledja. . . . Bubrezi su isto ok. . . .

    Odgovoreno: 17. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da ste postojanje preponske kile iskljucili.
      hronicni epididimitis takodjer moze da daje slicne tegobe
      a takodjer i nepotpuna torzija testisa koja mozda nije prepoznata
      pa se tretirala kao zapaljenjsko obolenje. U tom slucaju se krvi bi bila u redu u
      pocetku bolesti, pa ako se secate kakva je bila kada je testis prvi put otekao.
      o tome mozete porazgovarati sa vasim doktorom.