Postovani, moj otac se zali na probleme sa prostatom poslednjih 3-4 meseca. Laboratorijske analize su u granicama normale. Radjen mu je eho mokracne besike i prostate i nalaz je sledeci: m. Besika je odgovarajuceg polozaja, oblika, na pregeledu kapaciteta do 183ml, jasnih kontura zidova bez defekta u punjenju i bez patoloskog sadrzaja. Prostata odgavarujuceg polozaja, oblika, uvecana, dijametrija do 4. 34 x 4. 19 x 4. 46 cm, ukupnog volumena do 40. 55ml inhomogena hipoehogena. Postmikciono se detektuje ru u kolicini do 22ml. Dg: bhp cum ur (n 40) interesuje me sta znaci ovaj nalaz i dijagnoza, posto je lekar opste prakse rekao samo da koristi neke biljne mesavine, nije bitno koje, koje bude nasao u apoteci. Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Radi se o bhp /benignoj hiperplaziji prostate ili adenomu prostate/ sa rezidualnim urinom od 22 ml.
      to govori da u besici posle mokrenja zaostaje 22 ml mokrace.
      definitivno lecenje adenoma prostate je operativno.
      i fito i druge medikamentozne terapije su samo simptomatske.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #91789

    • Dobar dan. Moj deda ima ispitivanje, urolog ga je poslao da uradi analizu eho ru. Da li  možete da mi objasnite o čemu se radi, o toj analizi eho ru? Hvala .