Postovani, pre dva meseca kada smo supruga i ja radili inseminaciju moj nalaz spermograna je bio: vitalnost: dobra pokretljivost odmah: 75% posle 1h: 65% broj spermatozoida: 82. 000. 000 dijagnoza: normospermija sve je bilo uredu. Sada se spremamo za vantelesnu i ja sam radio opet spermogram i nalaz je sledeci: vitalnost: slabija pokretljivost odmah: 35% posle 1h: 25% broj spermatozoida: 14. 000. 000 dijagnoza: olygosthenospermia zanima me zasto je sada, posle samo 2 meseca nalaz ovako los. Inace svi prethodni nalazi spermograma su bili "normospermija" sta da radim, da li da ponovim nalaz, da li je trenutno tako los??? Molim vas za pomoc. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 12. 2011.
    • Poštovani,
      I sada nalaz nije los a zasto je losiji no pre dva meseca neznam. Mozda ste bili
      prehladjeni, premoreni ili ste nepravilno jeli. Sve moze uticati na spermatogenezu.
      no za vto nalaz je odlican.