Poštivani, pišem vam po drugi put. Broj mog prethodnog pitanja je #91690. Ovog puta vam želim reći da nije preležao zauške i da su mu testisi normalno spušteni, tj. Da u detinjstvu nije imao hiruršku intervenciju po tom pitanju, što je potvrdio i ultrazvučni nalaz koji je u potpunosti uredan (tako bar na njemu piše) . Mene, buni jedna stvar. Na uz nalazu piše da je epididemus očuvan, a mi smo imali zakazanu punkciju, koja je potom otkazana jer je dr. Rekao da je taj isti epididemus slabo razvijen i da je bolje da ne radi punkciju, jer rezultati mogu biti dosta lošiji, nego kad bi se radila biopsija. Kako je to moguće? Mislim na ovaj deo sa epididemusom. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Slabija razvijenost epididimisa ili pak njegova zapusenost je vrlo cesti uzrok azospermije.
      u vasem slucaju su konradiktorni nalaz urologa i nalaz ultrazvuka.
      pokusajte da potrazite drugo misljenje kod drugog urologa.
      mozda je bolje da se uradi punkcija testisa pa da se spermatozoidi iskoriste za vto, jer
      ocekujem da ih ima.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #91743

    • gordan naletilić 14. 12. 2011.

      Pijem tibetansku gljivu već mjesec dana nisam znao da trebam praviti pauze i može li što naštetiti zbog toga? Hvala!