Poštovani, mom vereniku je pre 10 meseci konstantovana azoospermija. Nalaz hormona je dobar, uz testisa takođe, spermokultura sterilna, testovi na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu negatini. Antispermatozoidna antitela ok, radili smo i inhibin b koji iznosi 59. 5, a ref. Vrednosti su od 50 do 250. Cekamo da nas pozovu da radimo biopsiju. Šta vi mislite, da li sa ovakvim nalazima možemo da se nadamo da će da se pronađu spermatozoidi? Inače, on ima 27god.

    Odgovoreno: 13. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Obzirom da su svi nalazi dobri za ocekivati je da je spermatogeneza u testisima ocuvana.
      uslov za to je da su testisi normalno razvijeni i da nisu operativno spustani iz trbuha u decijem dobu i da
      suprug nije preboleo zauske.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #91690

    • Poštovani, suprug nije preležao zauške i testisi su normalno spušteni što je i urolog konstatovao, a i ultrazvučni nalaz je uredan, samo što u ejakulatu nema spermatozoida. Pozdrav