Poštovani, imam 25 godina i već nekoliko godina problem sa učestalim mokrenjem. Noću ustajem i po 4-5 puta ponekad, i tada izbacujem malu količinu mokraće, osećam pomalo peckanja i otežano započinjem da mokrim. Danju je slična situacija, od prilike na 2 sata idem u wc ali izbacujem normalnu količinu mokraće i nema peckanja niti otežanog početka. Od skora sam krenuo na bazen. Kada sam u vodi, u roku od sat vremena 5 puta moram da izađem i odem do wc-a. Kada sam van vode, učestalost se smanjuje ali i dalje ostaje to učestalo mokrenje. Napomenuo bih samo da sam kao mali išao na pregled koji bi trebalo da se zove urino dinamika, gde je ustanovljeno da mi je kapacitet bešike bio smanjen za 30 posto. Ne znam da li se te posledice osećaju i danas, ali išao sam kod troje vaših kolega i niko nije uzeo za ozbiljno problem, vodeći se verovatno time da su urološki problemi, problemi starijih osoba. Uz bešike, bubrega, prostate je bio u redu. Jedino se na uz bubrega i iz analize urina vidi dosta peska ali. . . Nisam siguran da je to nešto što bo moglo uzrokovati ovakve tegobe. Šta mi je činiti, ovo stvarno utiče na kvalitet mog življenja? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Uradite ponovo urodinamsko ispitivanje koje ce iskljuciti prostatu kao
      moguci uzrok tegoba koje spominjete.
      takodjer treba uraditi uretrocistoskopiju/endoskopiju uretre i besike/.
      treba pokusati i sa promenom ishrane i koriscenjem fitopreparata.