Postovani, interesuje me koliko alkohol utice na pilule? Konkretno moj slucaj, popila sam pilulu u 23: 30 (obicno tad pijem) , nekih sat vremena kasnije popila sam casicu (0, 3; 0, 4) likera i imala odnos nekih sat vremena nakon konzumacije likera. Penetrirao je bez kondoma, ali smo posle stavili kondom i imali odnos, ejakulirao je van mene. I da, dva dana pre toga zaboravila sam da popijem pilulu na vreme (oko 23: 30) popila sam je ujutu oko 11: 15. . . . . Da li postoji mogucnost za trudnocu?? Znam da je malo smesno, ali sta da radim. Inace, alkohol popijem vrlo retko i u malim kolicinama, tipa casa vina ako i toliko. Svasta sam nalazila na netu, vise ne znam kome i u sta da verujem. I ako mozete da me uputite koliko smem da konzumiram alkohola, a bez nezeljenih pojava po pitanju zastite? Hvala vam puno unapred!

    Odgovoreno: 12. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Ejakulacija treba malo da se poklopi i sa ovulacijom pa da se zatrudni.
      kolicina alkohola koju vi konzumirate ne bi trebalo da utice na zastitu pilulama,
      ali pazite da vam to ne predje u naviku.