Postovani doktore imam jedan problem. Imam cestu potrebu za mokrenjem (na svakih 1 do 2 h) . Ta potreba za mokrenjem je skoro stalno prisutna ali je razlicitog inteziteta slabija nakon mokrenja a sve jaceg inteziteta do narednog mokrenja. Taj osecaj se intenzivira nakon masturbacije, a narocito nakon velike nuzde i imam neprijatan osecaj koji se proteze u predelu od ili iza testisa do anusa. Imao sam ili i dalje imam nebakterijski prostatitis. Posetio sam urologa i on mi je prepisao da pijem dovicin i netroxele kapsule od cega mi je nestao deo tegoba (osecaj peckanja, zarenja prilikom mokrenja) ali je ostala cesta potrec za mokrenjem. Labaratorijski nalaz urina je uredan, bris uretre uredan. Interesuje me i da taj problem nije mozda mehanicke prirode i kako to utvrditi? Doktore molim vas recite mi sta moze da bude problem i koju terapiju da primenim da se oslobodim ove ceste potrebe za mokrenjem

    Odgovoreno: 12. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Ako niste, uradite spermokulturu, briseve uretre na hlamiduju, obe mikoplazme, trihomonas vaginalis
      i gljivice.
      ako ovi brisevi ne razrese problem, onda uradite pregled stolice na bakterije i gljivice, eventualno i endoskopski
      pregled debelog creva.
      sa nalazima se mozete javiti na moj meil, ali se pozovite na broj ovog pitanja.